Apie šį tinklalapį

Gerbiami Lankytojai,

Sveiki, apsilankę oficialiame bendrojo pagalbos telefono numerio 112 tinklalapyje sos112.lt, kurį sukūrė ir prižiūri Bendrasis pagalbos centras.

sos112.lt projektas gimė vykdant Visuomenės informavimo apie numerį 112 ir jo pritaikymo neįgaliesiems programą, parengtą ir patvirtintą siekiant užtikrinti visuomenės teisę žinoti apie numerį 112 ir jo naudojimą. sos112.lt yra viena iš šios programos įgyvendinimo priemonių, kurios paskirtis – pristatyti pagalbos numerį 112 elektroninėje erdvėje.

Pagrindiniai sos112.lt tikslai yra:

  • informuoti visuomenę apie numerį 112;
  • skatinti Lietuvos gyventojus ir svečius tinkamai ir pagal paskirtį naudotis numeriu 112;
  • padėti kiekvienam jaustis ir būti saugesniu.

Kodėl būtina įsiminti ir žinoti numerį 112 bei mokėti juo tinkamai pasinaudoti?

Ryšio technologijoms vis giliau skverbiantis į kiekvieno mūsų gyvenimą, jos tampa įprasta ir vis lengviau prieinama bendravimo priemone. Skelbiama, kad mobiliojo ryšio vartotojų skaičius jau gerokai viršija Lietuvos gyventojų skaičių.

Deja, telefono kartais prireikia ne vien tik gerai žiniai pranešti. Ištikus nelaimei jis dažnai tampa vieninteliu saitu, jungiančiu žmogų su tais, kurie gali nedelsdami reaguoti ir pašalinti kilusią grėsmę, išgelbėti gyvybę ar išsaugoti sveikatą.

Tačiau gyvenimas neretai parodo, patekęs į pavojingą situaciją žmogus nežino ar dėl patirto streso tiesiog pamiršta, kas ir kaip jam gali skubiai padėti.

Todėl pavojaus akivaizdoje būtina nesutrikti ir prisiminti numerį 112, kuriuo galite paskambinti ir pranešti apie Jus ištikusią nelaimę. Į skambutį atsakęs operatorius (pareigūnas) pasirūpins, kad Jus pasiektų reikalinga skubi pagalba.

sos112.lt projektas – tai pirmasis (bet nepaskutinis) žingsnis numerio 112 populiarinimo link. Čia rasite naudingus patarimus, kada skambinti numeriu 112, kaip skambinti numeriu 112, ko tikėtis juo paskambinus bei kada numeriu 112 skambinti nederėtų. Čia galėsite užduoti jums rūpimus klausimus apie numerį 112 ir sulauksite atsakymų į juos bei rasite pačią naujausią naudingą informaciją apie numerį 112.

Artimiausiu metu parengsime sos112.lt versijas anglų ir rusų kalbomis, vėliau – visomis oficialiomis ES kalbomis.

Malonaus ir naudingo naršymo sos112.lt!

Artūras Kedavičius
Bendrojo pagalbos centro
viršininkas